SME
Nedeľa, 6. december, 2020 | Meniny má MikulášKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Malé podniky predstavujú veľký kapitál. Peniaze na rozvoj však získavajú ťažko (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

ani som to nedočítal sprostosť ako voda v koši

úver dostane aj včerajšia firma stačí ručiť hnuteľnosťou v hodnote 200% úveru, hotovosťou na účte vo výške 120% úveru alebo sa môže s úverom rozlúčiť.
Potom je druhá možnosť ručiť blanco zmenkami, ale tam je to max do 10% obratu so šialenými úrokmi a ešte šialenejšími poplatkami za spracovanie úveru. Ale to firma musí mať aspoň dve ročné uzávierky a byť dostatočne v kladnom hospodárskom výsledku. samozrejme nezabudnú dať rôzne reštrikčné opatrenia na podstúpenie záväzkov, zvýšenie alebo udržanie vlastného imania

čo sa týke eu fondov mladej firme nedá nikto nič, nedokáže prefinancovať splatnosť 90dní a pri dnešnej výške max55% sa to vôbec neoplatí.
 

 

Nuž tak potom máš dve možnosti - požičať si od známych rodiny atď, čo ale nie je veľmi dobrý nápad, lebo taká vec dokáže napokon rozbiť vzťahy v celej širokej rodine, ak to nevyjde, alebo nájsť súkromného investora, ktorého presvedčíš o tom, že tvoj plán má hlavu a pätu a hlavne že z toho napokon peniaze budú... defacto mu predáš podnikateľský plán a začneš pre neho pracovať.. na svojom pláne, s cudzími peniazmi a pod kontrolou - a to buď ako minoritný vlastník firmy, alebo v lepšom prípade vlastníctvom podielov 50-50. Banky sa potom prihlásia samé.
 


Najčítanejšie z ekonomiky