Slováci si užívajú viac

11.05.2015 | red

Ani vám sa nechce čakať na dovolenku pol roka? Nie ste jediný. Prieskum, ktorý uskutočnil zľavový portál poukazuje na to, že first minute ponukám už pomaly odzvonilo.

„Slováci sa čoraz viac spoliehajú na širokú ponuku pobytov a radšej si počkajú na výhodné zľavy,“ hovorí Svetlana Tarageľová, riaditeľka ZlavaDna.sk

 

Trend posledných rokov je jasný. Okrem jednej hlavnej dovolenky v lete si doprajeme aj kratšie víkendové pobyty. Tie v značnej miere nakupujeme spontánne a využívame ich na zimné lyžovačky, či letnú turistiku. Záujem je stále väčší. „Oproti minulému roku sa jedná až o 40 percent nárast záujmu pobytov na jednu až dve noci.“ tvrdí S. Tarageľová.

 

Nákupné správanie sa za posledné roky zmenilo. Pri letných dovolenkách sú Slováci racionálnejší. „V mesiacoch máj až jún rastie návštevnosť zľavových portálov o 20-30 percent, pričom záujemcovia o cestovanie hľadajú najvýhodnejšiu ponuku.“ hovorí Targeľová. Podľa analýzy sa last-minute ponuky začínajú nakupovať až v júli a rozhodnutie o kúpe je zvyčajne veľmi rýchle.

 

Najviac sa cestuje po Slovensku a okolitých štátoch. „Až 70 percent trávi voľné dni na Slovensku a 30 percent v zahraničí. Pričom našincov lákajú prevažne slovenské aquaparky a lokality ako Tatrty či Liptov. Zo zahraničia zase exkluzívne pobyty v Krakowe, Prahe, či Budapešti,“ prezradila S. Tarageľová.

 

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • Diskusia (0)

Každodenná dávka inšpirácií. Pridajte sa k nám!

Diskusia (0 reakcií)