Bankovníctvo 2020 pretvorí súčasné hodnoty

23.06.2014 | PR

Inzercia | Čo bankám zaručí konkurencieschopnosť počas nasledujúcich rokov?

Rovnako ako väčšine iných odvetví, ani bankám sa v súčasnosti nevyhli zmeny. Prieskum poradenskej agentúry v oblasti manažmentu ukázal, čo bankovníctvo čaká do roku 2020. Ak chcú banky na trhu zotrvať a produkovať zisk, budú musieť nasledovať silnejšie vízie.

Včera jednoduchosť, dnes aj agilita

Dnes už takmer všetky banky vykonávajú kroky smerom k zjednodušeniu a optimalizácii svojho podnikania. Zameriavajú sa na zlepšenie procesov, nielen naprieč firmou, ale aj smerom k zákazníkovi, či už z hľadiska manažmentu alebo technológií. Napriek tomu, že sú tieto opatrenia užitočné, na zabezpečenie trvalého profitu nestačia. Podľa agentúry Accenture by v nasledujúcich rokoch mali banky vsadiť najmä na agilitu, ktorá je dnes synonymom digitalizácie, sociálnych médií a mobilných platforiem. Posledné hospodárske výsledky v tejto oblasti naznačujú, že dariť sa začalo najmä bankovníctvu založenému na online báze.

eprofit.sk_zuno

Za prvý kvartál 2014 pretieklo mobilným bankovníctvom online banky Zuno 37 miliónov eur prostredníctvom viac ako 100 tisíc platobných transakcií. „Naša mobilná aplikácia je jednou z najlepších na trhu. Aktívne ju využíva každý ôsmy klient. Tento rok ju uvedieme aj na tretej zatiaľ chýbajúcej platforme - Windows Phone,“ hovorí Lukáš Tomis, hovorca online banky Zuno.

Líder 2020: Silná idea a vízia

Najvýkonnejšie banky v roku 2020 sa budú od svorky ostatných odlišovať práve prostredníctvom inovácií. Bankovníctvo budúcnosti bude hlavne o vytvorení dobrej myšlienky a vízie. Ich sila a správne nasmerovanie by im mala zaručiť náskok na trhu. O  prvenstvo budú musieť bojovať, vodcovské postavenie prinesú tie inovácie, ktoré pretvoria a prebudujú hodnotový reťazec zákazníka. Niektoré banky sa o to pokúšajú už dnes. „Zuno je online banka, ktorá ponúka moderný spôsob bankovníctva. Najdôležitejšie je to, že ponúkame iný zážitok v komunikácii s bankou oproti tradičným bankovým dinosaurom,“ dodáva Tomis.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu

Každodenná dávka inšpirácií. Pridajte sa k nám!